tipy, rady, pomoc pro vás

Protože jsme si vědomi, že ne každý je odborník, chceme vám formou blogu poradit s drobnými obtížemi, které u vás doma mohou nastat.

Pokud máte konkrétní problém, nebojte se nás kontaktovat a poradíme vám jak ho nejlépe vyřešit.

Plísně

Povíme si o plísních - jak se jich zbavit, proč jsou nebezpečné a co dělat, když vám přerostou přes hlavu.

Sanace zdiva

Máte na zdi podmáčené fleky, odlupuje se omítka nebo jste objevili plíseň... Pravděpodobně se jedná o vlhké zdivo - přečtěte si jak si s ním poradit....

5 rad pro rekonstrukci kuchyně

Protiví se vám stísněný prostor nebo zkrátka potřebujete změnu? Rekonstrukce kuchyně je náročná časově i finančně a proto se společně podíváme na pět chytrých tipů, které vám usnadní život.

4 tipy pro rekonstrukci koupelny v panelovém bytě

Pokud jste usedlé typy a nehodláte se příliš stěhovat, rekonstrukce koupelny vás čeká dvakrát nebo třikrát za život. Není dobrý nápad snažit se na ní za každou cenu ušetřit, spíš se zaměřte na následující 4 tipy a ujistěte se, že rekonstrukce koupelny proběhne přesně podle plánu:

Protiskluzové pásky

Uvažujete o koupi protiskluzových pásek pro zvýšení bezpečnosti vašich hostů či zaměstnanců? Narazili jste na různé druhy a nevíte, pro který se rozhodnout? Protiskluzové pásky existují v několika variantách a liší se rozhodně více faktory, než jen svou barvou. My se podíváme na dva z nich:

Plochou, nebo sedlovou?

Typ střechy je významné rozhodnutí pro všechny nadcházející majitele rodinných domů – ať už z hlediska funkčnosti nebo designu. Proto se blíže podíváme na dva základní druhy střech, které se momentálně v české architektuře používají: sedlové a ploché.

Jak připravit střechu na zimu

Zima klepe na dveře - nezapomněli jste ale na údržbu střechy? Nenechte se nepříjemně překvapit polámanými okapy a přečtěte si pár tipů jak se na zimu připravit...

Jak na vlhké zdi

Vlhké zdi jsou problém z celé řady důvodů. Poskytují prostor plísním, utíká jimi teplo, olupuje se omítka, ... Příčiny mohou spočívat třeba v  problematické izolaci (je provedena tak dokonale, že stěny nemůžou „dýchat”) nebo spodní vodě v podloží. Existuje však spousta domáckých postupů, které vás vlhkosti ve zdech zbaví – a my se podíváme na případovou studii, která využila metodu vykopání odvodového příkopu.

Co jsou to protipožární nátěry?

Protipožární nátěry jsou anorganické materiály, které při požáru vytvoří silnou krustu efektivně bránící šíření ohně. Mezi hlavní požadované vlastnosti patří co největší objem ochranné vrstvy, mechanická pevnost (nesmí ji rozfoukat silné závany vzduchu během požáru) nebo přilnavost – aby nátěr nezačal vlivem vysokých teplot stékat.

Jak chránit okapy v zimě

Zasněžené chaloupky vypadají krásně a romanticky leda tak na Ladových pohlednicích, ve skutečnosti návaly sněhu představují každoroční starosti pro všechny majitele domů. Přečtěte si, jak se během zimy postarat o své okapy a zajistit, abyste na jaře nemuseli utrácet za náhradní okapy nebo dokonce novou fasádu.

Protisněhová opatření

Opatření proti zimním návalům sněhu byste měli samozřejmě přijímat ještě předtím, než napadne (ideálně přímo při instalaci střech a okapů). Ono totiž stačí, aby se vám u střechy vytvořily rampouchy o délce 50 cm – a  zatímco na nich obdivujete hru světla, na vaše okapy najednou působí váha 500 kg zmrzlé vody...

Zelená úspora

Odstartovala 3. výzva programu Nová zelená úsporám pro rodinné domy. Žádat bude možné až do roku 2021. Podporována je nově fotovoltaika pro rodinné domy, připojení domu k soustavě zásobování teplem a samostatně systémy nuceného větrání.

Kdo začne s rekonstrukcí panelového domu, vyhraje

Chcete mít spokojené nájemníky? Chcete být spokojeni vy sami? Je vůbec možné, aby byli všichni spokojení? Samozřejmě…

TisknoutStavíme Vám do noty


© 2018, AZ PROFIL SRS, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing